• Spalio 03, 2022

  Eilėraščių rinkinio „Kalnas ir miestas" pristatymas

  2022 m. spalio 11 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje poetės Erikos Drungytės eilėraščių rinkinio „Kalnas ir miestas" pristatymas ir pašnekesiai apie šiuolaikinę poeziją. Dalyvauja poetė, vertėja, kultūros ir meno žurnalo „Nemunas" vyriausioji redaktorė Erika Drungytė.

 • Spalio 03, 2022

  Kino vakaras

  2022 m. spalio 12 d. 12 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje tarptautinio dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas"  trumpametražių  filmų  „Vanduo, vėjas, dulkės, duona" (rež. Mahdi Zamanpour Kiasari) ir „Daugiau nei atsimenu" (rež. Amy Bench) peržiūra. Maloniai kviečiame!

 • Spalio 03, 2022

  Knygos „Laimės trupiniai" pristatymas

  2022 m. spalio 13 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje radijo žurnalisto Antano Šilkūno autobiografinės knygos „Laimės trupiniai" pristatymas. Autorių Antaną Šilkūną kalbins poetas, eseistas Gediminas Kajėnas. Maloniai kviečiame!

 • Rugsėjo 29, 2022

  Stovai paspirtukams!

  Ei, ar jau matėte? Daugiau nereikės nerimauti dėl savo paspirtuko ar dviračio! Į biblioteką griežtai draudžiama įvaryti šias transporto priemones, todėl būtent jiems, prie bibliotekos pagrindinio įėjimo jau įrengti nauji stovai, kuriuose galite priemones priparkuoti ir saugiai užrakinti spyna (tačiau ja turite pasirūpinti patys)! Taip pat visai šalia yra įrengti ir dviračių stovai.

 • Rugsėjo 27, 2022

  Nauja paslauga – knygų pristatymas į namus!

  Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, siekdama didinti paslaugų prieinamumą ir dovanoti skaitymo džiaugsmą didesniam skaičiui miesto gyventojų, nuo spalio mėnesio pradeda teikti naują paslaugą – KNYGŲ PRISTATYMAS Į NAMUS!

 • Rugsėjo 27, 2022

  Paroda „Lietuva ir Kazachstanas: šalių laisvė ir draugystė"

  Spalio 3-28 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje veikia Kazachstano Respublikos fotografų sukurtų nuotraukų ir vaikų piešinių konkurso „Lietuva ir Kazachstanas: šalių laisvė ir draugystė" paroda. Spalio 14 d. 15 val. parodos atidarymas. Maloniai kviečiame!

 • Rugsėjo 26, 2022

  Valstybės teikiama teisinė paslauga nuotoliniu būdu

  Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba informuoja, kad gyventojai, pageidaujantys gauti antrinę teisinę pagalbą, prašymus ir kitus dokumentus savarankiškai gali teikti per teisinių paslaugų informacinę sistemą – TEISIS.

 • Rugsėjo 23, 2022

  neSkaitymo festivalis

  Trečius metus iš eilės prie spalio mėnesį vykstančios pasaulinės iniciatyvos „Go Red for Dyslexia" jungiasi ir Lietuva. Šį kartą su trenksmu – organizuojamas neskaitymo festivalis, kuriame laukiami ne tik turintys disleksiją, bet ir norintys ją pažinti.

 • Rugsėjo 22, 2022

  Diskusija „Tu nesi vienas"

  2022 m. spalio 3 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje jaunimo metams skirtas renginys-diskusija apie psichologines problemas, priklausomybes, kaip su jomis kovoti ir kur ieškoti pagalbos „Tu nesi vienas".

 • Rugsėjo 08, 2022

  Pasiektas skaitymo iššūkio rekordas – per vasarą perskaityta 137 220 knygų

  Skaitymo skatinimo akcija „Vasara su knyga" šiemet pasiekė skaitymo rekordą. Lietuvos viešosios bibliotekos įkvėpti knygų magijos šią vasarą suviliojo per 30 000 žmonių.

 • Rugsėjo 06, 2022

  Filosofijos skaitykla #49

  5-ąjį filosofės, prof. dr. Linos Vidauskytės kuruojamos Filosofijos skaityklos sezoną tęsime diskutuodami apie švietimą. Vienas iš griežčiausių modernios visuomenės kritikų, filosofas Ivanas Illichas (1926-2002) pasisakė už visuomenės išmokyklinimą. Ką tai reiškia? Kokia yra švietimo vertė?

 • Rugpjūčio 22, 2022

  Projekto ART'U dailininkų darbų paroda

  2022 m. rugsėjo 2 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyko projekto ART'U  (Menas mieste – Miestas mene) dailininkų darbų parodos atidarymas. Darbai bus eksponuojami rugsėjo 1-30 d. Maloniai kviečiame!

 • Birželio 15, 2022

  Jau prasidėjo ETNO dienos Utenoje!!!

  Utenoje prasidėjo Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Aukštakalnio padalinio organizuojamo, Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamo projekto „ETNO dienos Utenoje" renginių ciklas. Šis projektas šiuolaikinėmis formomis supažindina su lietuvių etnine kultūra, lietuvišku fokloru įvairiose viešosiose erdvėse.

 • Birželio 09, 2022

  Lietuvių kalbos ir kultūros kursai studentams, dėstytojams ar mokslo darbuotojams iš Ukrainos

  Utenos kolegija kviečia mokslo ir studijų institucijų studentus, dėstytojus ar mokslo darbuotojus, visų sričių švietimo sistemos darbuotojus,  pasitraukusius iš Ukrainos į Lietuvą dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje.

 • Gegužės 06, 2022

  Garsinės knygos vaikams iš Ukrainos, negalintiems skaityti įprastai

  Jei Jūsų aplinkoje yra vaikų iš Ukrainos, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto dėl silpno regėjimo, mokymosi, skaitymo sutrikimų ar kitų priežasčių. Šių vaikų tėvelius ir mokytojus kviečiame užsukti į virtualią biblioteką ELVIS (elvislab.lt), kurioje Jūsų vaikų laukia beveik 150 pavadinimų garsinių knygų ukrainiečių kalba!

Aktualijos

Įgyvendinus 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Network-DigiHubs, Nr. LLI-089) bibliotekoje įkurtas šeimos skaitmeninių veiklų centras. Jame įdiegtos virtualios realybės, 3D, robotų ir kitos interaktyvios edukacinės priemonės bei skaitmeninis  turinys. Kviečiame apsilankyti ir susipažinti. 

Skaityti daugiau...

Nuorodos