• Gruodžio 13, 2018

  Bibliotekoje tęsiamas Utenos krašto tremtinių atsiminimų skaitmeninimas

  Tęsiant Utenos krašto tremtinių atsiminimų skaitmeninimą, Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje šiais metais suskaitmeninti trys kraštotyros darbai.

 • Gruodžio 11, 2018

  Susitikimas su ambasadore Ina Marčiulionyte

  2018 m.gruodžio 28 d. 16.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje susitikimas su Lietuvos Respublikos nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Kinijos Liaudies Respublikoje, kraštiete Ina Marčiulionyte. Visus maloniai kviečiame!

 • Gruodžio 10, 2018

  Laikas grįžti namo

  Turiu prisipažinti: straipsnio antraštę ne pati sugalvojau. Tai pavadinimas Rusijoje populiarios dainos, kuri pastarosiomis savaitėmis skamba mano galvoje. „Laikas grįžti namo" – šiame sakinyje marios emocijų! Išsiskyrimo liūdesys, nežinomybės baimė, malonus nuovargis nuo įspūdžių, būsimų susitikimų džiaugsmas ir supratimas,- visi keliai neišvengiamai veda į Tėvynę.

 • Gruodžio 10, 2018

  Žiemiška pradinukų paroda „Kerpu, kerpu pasaką"

  Ne pirma žiema kai bibliotekos erdvėje „Viskas vaikams" prisninga Utenos rajono pradinukų karpiniais bei piešiniais. Aktyvios ir kūrybingos mokytojos šiemet bibliotekoje organizavo  popietę  „Kerpu, kerpu pasaką", po kurios darbų paroda puoš biblioteką ir džiugins lankytojus visą šventinį laikotarpį.

 • Gruodžio 04, 2018

  Rotary klubo dovana - 100 knygų šimtmečio proga

  Lietuvos valstybės atkūrimo 100 - mečio proga Utenos miesto Rotary klubas Utenos A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai dovanojo 100 aktualių ir vertingų knygų. Ta proga gruodžio 10 dieną buvo atidaryta Rotary klubo knygų lentyna ir pristatyta jų remta kompaktinė plokštelė „Netikėtas susitikimas su Vincu Kudirka".

 • Lapkričio 26, 2018

  Baigiamasis renginys savanorystei ir draugystei

  Baigiantis devynių mėnesių savanorystei bibliotekos savanorė Almira Nizamova iš Rusijos sukvietė moksleivius į finalinį renginį – viktoriną „Rusų kalbos žinovai", kuriame netrūko azarto bei gerų emocijų ir padėkų.

 • Lapkričio 13, 2018

  Biblioteka dalyvavo Kinijos ir Europos šalių bibliotekų forume

  Šių metų spalio 18 – 23 dienomis Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė ir Informacijos išteklių ir inovacijų skyriaus vedėja Laima Lapinienė dalyvavo pirmajame Kinijos – Rytų Europos bibliotekų sąjungos forume  Kinijos Hangzhou viešojoje bibliotekoje.

  Dar 2017 metais LR Kultūros ministerija Iš Lietuvos į šį forumą atrinko 3 pažangiausias šalies viešąsias bibliotekas, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės, Šiaulių P. Višinskio bei Utenos A. ir M. Miškinių viešąsias bibliotekas bendradarbiavimui su Kinija.

  Forume dalyvavo 150 delegatų iš Kinijos bei Centrinės ir Rytų Europos šalių. Bibliotekų vadovai dalyvavo pristatymuose ir diskusijoje apie skaitymo skatinimo veiklas Lietuvoje. Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp 16 Rytų Europos šalių ir 20 Kinijos viešųjų bibliotekų. Artimoje ateityje planuojama pasirašyti glaudesnio bendradarbiavimo sutartį su viena iš forume dalyvavusių Kinijos viešųjų bibliotekų. Tikimasi bendradarbiauti kvalifikacijos kėlimo ir mokymų bei informacijos sklaidos srityse.

  Per tris forumo dienas susipažinta su Kinijos Hangzhou viešąja biblioteka, miestu ir istorinėmis vietovėmis.

 • Lapkričio 04, 2018

  Šimtmečio Lietuva dainoje

  2018- ieji metai Lietuvos istorijoje liks pažymėti  kaip Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metai.  Minėdama šią sukaktį mūsų šalis visus metus švenčia savo laisvę, nepriklausomybę, gyvenimą.

 • Liepos 23, 2018

  Pažinkime Lietuvą žemėlapiuose!

  Lietuvos kartografų draugija Valstybės jubiliejinių metų proga yra atvėrusi Lietuvai svarbių žemėlapių galeriją internete (www.100lietuvoszemelapiu.lt). Žemėlapių galerija yra nuolat pildoma, žemėlapiai vertinami. Tokiu būdu siekiama supažindinti tautą su Lietuvai svarbiais žemėlapiais.

 • Birželio 25, 2018

  Pradėtas Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos modernizavimo projektas

  Pagrindinė problema, kuriai spręsti inicijuotas šis projektas - nepakankamai patraukli Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos aplinka nesudaro sąlygų veikloms plėtoti bei jų kokybei užtikrinti.

 • Gegužės 02, 2018

  Pradedamas įgyvendinti projektas

  Pradedamas įgyvendinti projektas „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje". Europos Sąjungos skaitmeninėje darbotvarkėje teigiama, kad iki 2020 m. gerokai padaugės naujų darbo vietų, kuriose reikės informacinių ir ryšių technologijų įgūdžių.

 • Kovo 27, 2018

  Bibliotekoje EVS savanorė iš Rusijos

  Jaunimo savanoriškos veiklos centras „Deineta" nuo kovo pradėjo naują projektą su Lietuvos bibliotekomis. Į penkias viešąsias bibliotekas esančias Lietuvos didžiuosiuose miestuose ir mažuose miesteliuose atvyko savanoriai iš Ukrainos, Rusijos, Makedonijos ir Italijos. Utenos biblioteką devynių mėnesių savanorystei pasirinko Almira Nizamova iš Rusijos, Kazanės miesto.

 • Vasario 05, 2018

  Kviečiame prisijungti prie „VYTURIO" skaitmeninių knygų bibliotekos

  Nuo sausio 1 d. bibliotekos skaitytojams suteikiama galimybė ir prieiga nemokamai jungtis ir naudotis skaitmenine „Vyturio" knygų biblioteka www.vyturys.lt

Aktualijos

 Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose bus kuriami šeimos skaitmeninių veiklų centrai

Keturiose Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose kuriami švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrai. Šie centrai papildys ir išplės bibliotekų edukacines veiklas, taps naujausių technologijų pažinimo vieta. Veikla vykdoma įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje"/Network-DigiHubs (Nr. LLI-089).

Skaityti daugiau...

Nuorodos