• Vasario 09, 2021

  Nuotolinio mokymosi galia

  2020 m. pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija stipriai paveikė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Pastangos sustabdyti pandemijos protrūkį lėmė priverstinį perėjimą prie darbo iš namų, mokymosi internetu ar kasdienės veiklos organizavimo nuotoliniu būdu. Šis precedento neturintis technologijų naudojimas mums atvėrė naujas galimybes.

 • Vasario 02, 2021

  Utenos biblioteka ėmėsi iniciatyvos vadovauti tarptautiniam projektui

 • Sausio 11, 2021

  „Metų knygos rinkimai 2020“

  Nacionalinė biblioteka, įgyvendindama „Metų knygos rinkimų 2020" projektą, parengė įvairios informacinės medžiagos, kuri yra naudinga siekiant išsamiau supažindinti su konkurse nominuotomis knygomis. Siekdami aktyvesnio įsitraukimo į balsavimo procesą, siūlome susipažinti su šiais ištekliais.

 • Sausio 04, 2021

  Biblioteka karantino metu kviečia nenustoti skaityti

  Bibliotekos darbo laikas: pirmadienį - penktadienį nuo 9 val. iki 18 val.; šeštadieniais nuo 10 val. iki 14 val.       Nuo gruodžio 16 iki vasario 28 d. Lietuvoje paskelbus visuotinį sugriežtintą karantiną, į biblioteką su maišais plūsta skaitytojai. „Dabar mes turime labai saugoti save ir savo artimuosius.

 • Gruodžio 31, 2020

  Projektas „Lėtoji fotografija“

  Pristatome puslapį, kuriame pasakojama apie fotografijos istoriją Lietuvoje, žinomi fotografai pasakoja ir demonstruoja archajiškų fotografijų technologijų niuansus, pasakoja savo atradimus ir požiūrį į kūrybą. Jame yra ir trumpi filmai ir tekstiniai paaiškinimai ir fotografinė medžiaga iliustruojanti temas. Gal tai bus Įdomi medžiaga visiems besidomintiems fotografija.

 • Gruodžio 29, 2020

  Rotary klubas pildo dovanomis bibliotekos lentynas

  Prieš pora metų atidarę knygų lentyną bibliotekoje ir pažadėję kasmet pildyti ją, Utenos Rotary klubo nariai uoliai laikosi savo pažado ir šiemet vėl dovanojo bibliotekai naujausias ir skaitomiausias knygas.

 • Gruodžio 21, 2020

  Biblioteka oficialiai tampa erdve, draugiška gyvūnams

  Lietuvoje sparčiai daugėja kavinių, parduotuvių ir grožio salonų, kviečiančių ateiti su augintiniais ir visos šios vietos pažymėtos specialiais „Draugiški gyvūnams" ženklais. Nuo šiol tokį ženklą turi ir Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka.

 • Gruodžio 15, 2020

  Kviečiame reikalingus leidinius užsisakyti per bibliotekos elektroninį katalogą

  Karantino metu bibliotekos paslaugos ribojamos, tačiau knygas pasiimti galima. Jas pasirinkti ir užsakyti per bibliotekos elektroninį katalogą gali visi registruoti bibliotekos vartotojai. Kviečiame susipažinti su leidinių užsakymo instrukcija ir pasinaudoti šia galimybe:

 • Gruodžio 09, 2020

  Kitokie atradimai: virtualūs pabėgimo kambariai padės geriau pažinti krašto etnokultūrą ir nenuobodžiauti karantino metu

  Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. Taip sako visiems gerai žinoma patarlė. Kviečiame dalyvauti etnokultūriniame nuotykyje.

 • Lapkričio 23, 2020

  Kraštovaizdžiai „Ir gražus gi kraštas mūs gimtasis..."

  O kad tuo įsitikintumėte Zarasų ir Utenos viešosios bibliotekos vėl kviečia lankytojus į naują interaktyvų gimtojo krašto pažinimo turą. Užsidėję virtualios realybės akinius dabar galėsite pakeliauti po Zarasų ir Utenos rajonų kultūrinio kraštovaizdžio objektus, išgirsti spalvingomis legendomis apipintas jų atsiradimo istorijas.

 • Lapkričio 18, 2020

  „Biblioteka visiems" – saugi aplinka autizmo spektro bei kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems lankytojams

  Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos, kartu su kitų Lietuvos viešųjų bibliotekų, duris papuošė išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems".

 • Lapkričio 13, 2020

  Interaktyvi knyga atskleis augalų paslaptis

  Šie metai ypatingi - minime kraštietės, habilituotos biologijos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės šimtmetį. Mokslininkė išstudijavo daugybę vaistažolinių augalų, liaudies medicinos patirtį, skatino domėtis augalų nauda.

 • Vasario 05, 2018

  Kviečiame prisijungti prie „VYTURIO" skaitmeninių knygų bibliotekos

  Nuo sausio 1 d. bibliotekos skaitytojams suteikiama galimybė ir prieiga nemokamai jungtis ir naudotis skaitmenine „Vyturio" knygų biblioteka www.vyturys.lt

Aktualijos

Įgyvendinus 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Network-DigiHubs, Nr. LLI-089) bibliotekoje įkurtas šeimos skaitmeninių veiklų centras. Jame įdiegtos virtualios realybės, 3D, robotų ir kitos interaktyvios edukacinės priemonės, sukurtas joms pritaikytas edukacinis turinys. Centro veikla papildė bibliotekos paslaugas, jis tapo pažangių technologijų pažinimo vieta įvairaus amžiaus gyventojams. Kviečiame susipažinti ir apsilankyti.

Skaityti daugiau...

Nuorodos