• Gegužės 05, 2021

  Lietuvoje veiklą pradeda devyni nauji Europos informacijos centrai „Europe Direct"

  Gegužės 1 d. devyniuose Lietuvos miestuose veiklą pradėjo naujos kartos informacijos centrai „Europe Direct". Jie veiks Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir Visagine.

 • Balandžio 27, 2021

  Paroda „ĄŽUOLAS NAMUOSE"

  Nuo gegužės 1 d. iki 30 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos I aukšte veiks Uteniškio Giedriaus Juodžio rankų darbo ąžuolinių dirbinių paroda „ĄŽUOLAS NAMUOSE". Maloniai kviečiame!

 • Balandžio 22, 2021

  Fotografijos paroda „Pati sunkiausia kova"

  Nuo balandžio 23 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos I aukšte televizorių ekranuose eksponuojama fotografės Ugnės Barsulytės paroda „Pati sunkiausia kova".

 • Balandžio 16, 2021

  Tapybos paroda „Spalvų gama“

  Nuo š.m. balandžio 19 d. iki gegužės 19 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos I aukšte veiks Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro Dizaino studijos moksleivės Justės Bernotaitės personalinė tapybos paroda „Spalvų gama". Maloniai kviečiame!

 • Balandžio 15, 2021

  Muzika: esė, nuomonės, susitikimai

  „Naxos Musicology International" (per Naxos Music Library duomenų bazę https://www.nml3.naxosmusiclibrary.com/login) yra internetinė platforma visiems, besidomintiems muzikos istorija, žanrais, ieškantiems įvairių muzikinių įdomybių.

 • Balandžio 09, 2021

  Švelninamos karantino sąlygos!

  Nuo š. m. balandžio 12 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje švelninamos karantino sąlygos! Atveriami fondai ir skaityklos, knygų grąžinimas ir išdavimas, darbas kompiuteriu, spausdinimas, skenavimas, parodų lankymas. Rekomenduojame atsinešti savus kompiuterius ir naudotis nemokamu Wi-fi. Knygas skatiname užsisakyti elektroniniame kataloge arba skambinti telefonu nr. 8-389-61608.

 • Kovo 09, 2021

  Nauja paslauga bibliotekoje – knygų pristatymas į namus

  Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su VšĮ Nacionaliniu socialinės integracijos institutu, skelbia apie teikiamą knygų pristatymo į namus paslaugą ir kviečia ja aktyviai naudotis senjorus bei žmones su judėjimo negalia.

 • Vasario 02, 2021

  Utenos biblioteka ėmėsi iniciatyvos vadovauti tarptautiniam projektui

 • Gruodžio 31, 2020

  Projektas „Lėtoji fotografija“

  Pristatome puslapį, kuriame pasakojama apie fotografijos istoriją Lietuvoje, žinomi fotografai pasakoja ir demonstruoja archajiškų fotografijų technologijų niuansus, pasakoja savo atradimus ir požiūrį į kūrybą. Jame yra ir trumpi filmai ir tekstiniai paaiškinimai ir fotografinė medžiaga iliustruojanti temas. Gal tai bus Įdomi medžiaga visiems besidomintiems fotografija.

 • Gruodžio 29, 2020

  Rotary klubas pildo dovanomis bibliotekos lentynas

  Prieš pora metų atidarę knygų lentyną bibliotekoje ir pažadėję kasmet pildyti ją, Utenos Rotary klubo nariai uoliai laikosi savo pažado ir šiemet vėl dovanojo bibliotekai naujausias ir skaitomiausias knygas.

 • Gruodžio 21, 2020

  Biblioteka oficialiai tampa erdve, draugiška gyvūnams

  Lietuvoje sparčiai daugėja kavinių, parduotuvių ir grožio salonų, kviečiančių ateiti su augintiniais ir visos šios vietos pažymėtos specialiais „Draugiški gyvūnams" ženklais. Nuo šiol tokį ženklą turi ir Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka.

 • Gruodžio 15, 2020

  Kviečiame reikalingus leidinius užsisakyti per bibliotekos elektroninį katalogą

  Karantino metu bibliotekos paslaugos ribojamos, tačiau knygas pasiimti galima. Jas pasirinkti ir užsakyti per bibliotekos elektroninį katalogą gali visi registruoti bibliotekos vartotojai. Kviečiame susipažinti su leidinių užsakymo instrukcija ir pasinaudoti šia galimybe:

 • Gruodžio 09, 2020

  Kitokie atradimai: virtualūs pabėgimo kambariai padės geriau pažinti krašto etnokultūrą ir nenuobodžiauti karantino metu

  Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. Taip sako visiems gerai žinoma patarlė. Kviečiame dalyvauti etnokultūriniame nuotykyje.

 • Lapkričio 23, 2020

  Kraštovaizdžiai „Ir gražus gi kraštas mūs gimtasis..."

  O kad tuo įsitikintumėte Zarasų ir Utenos viešosios bibliotekos vėl kviečia lankytojus į naują interaktyvų gimtojo krašto pažinimo turą. Užsidėję virtualios realybės akinius dabar galėsite pakeliauti po Zarasų ir Utenos rajonų kultūrinio kraštovaizdžio objektus, išgirsti spalvingomis legendomis apipintas jų atsiradimo istorijas.

 • Lapkričio 18, 2020

  „Biblioteka visiems" – saugi aplinka autizmo spektro bei kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems lankytojams

  Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos, kartu su kitų Lietuvos viešųjų bibliotekų, duris papuošė išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems".

Aktualijos

Įgyvendinus 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Network-DigiHubs, Nr. LLI-089) bibliotekoje įkurtas šeimos skaitmeninių veiklų centras. Jame įdiegtos virtualios realybės, 3D, robotų ir kitos interaktyvios edukacinės priemonės, sukurtas joms pritaikytas edukacinis turinys. Centro veikla papildė bibliotekos paslaugas, jis tapo pažangių technologijų pažinimo vieta įvairaus amžiaus gyventojams. Kviečiame susipažinti ir apsilankyti.

Skaityti daugiau...

Nuorodos