Vasario 28, 2018 2018-02-28

Kviečiame naudotis duomenų bazėmis bibliotekoje arba gauti prisijungimą nuotolinei prieigai

 


Kviečiame naudotis duomenų bazėmis

Nuo š. m. pradžios A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje galite naudotis dviem naujomis duomenų bazėmis Naxos Music Library ir Credo Online Reference Service.

Taip pat bibliotekos vartotojams prieinama jau keletą metų prenumeruojama duomenų bazė EBSCO.

Visą duomenų bazių sąrašą ir nuorodas į jas galima rasti bibliotekos interneto svetainės dalyje Paslaugos

NAXOS Music Library - didžiausia muzikos biblioteka internete.  Tai neįkainojamas muzikinės informacijos šaltinis švietimo įstaigoms, muzikos mokykloms, viešosioms bibliotekoms, profesionaliems muzikantams ir muzikos įrašų kolekcionieriams.

Trumpas „Naxos Music Library" duomenų bazės turinys:

  • Daugiau kaip 640 muzikos leidėjų (ARC, Berlin Classics, BIS, Capriccio, Chandos, EMI Classics, Erato, Finlandia, Hänssler Classic, Harmonia Mundi, Hungaroton, Naïve, Naxos, Nonesuch, Nimbus, Ondine, RCA Records, Sony Classical, Teldec, Virgin Classics ir Warner Classics) muzikiniai katalogai ir išskirtiniai įrašai.
  • Klasika, džiazas, pasaulio etninė muzika, klasikinis rokas ir kt.
  • Daugiau kaip 108,000 CD, 1,593,300 dainų ir 500 naujų CD kiekvieną mėnesį;
  • Natos, albumų viršeliai, muzikos kūrinių aranžuotės ir leidėjų informacija;
  • 700 operų libretai ir apžvalgos;
  • Daugiau kaip 40,000 kompozitorių ir atlikėjų biografijų;
  • Kompozitorių ir atlikėjų vardų tarimo garsinis vadovas;
  • Kūrinių analizė, aiškinamasis muzikos terminų žodynas ir t.t.
  • Vartotojai gali kurti asmeninius grojaraščius arba pasinaudoti jau sudarytais teminiais sąrašais (Playlists)

Ši duomenų bazė gali būti pasiekiama iš  bet kur, bet kuriuo metu net tik iš kompiuterio, bet ir naudojantis išmaniuoju telefonu. Norintieji prisijungti prie „Naxos Music Library" duomenų bazės iš bibliotekos kompiuterių, gali tai padaryti į paieškos lauką įvedę Utenos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai suteiktą URL adresą http://uvb.naxosmusiclibrary.com, o norintieji tai padaryti iš namų turėtų ateiti į biblioteką arba paskambinti į informacijos ir mokslo skyrių tel. 8-389-61607 ir gauti nuotolinei prieigai suteiktą slaptažodį.

 

Credo Online Reference Service  duomenų bazėje sukaupti straipsniai, vaizdo ir garso medžiaga, naujienos, nuorodos iš daugiau nei 600 žinynų, žodynų, enciklopedijų medicinos, meno, teisės, muzikos, technologijų verslo, istorijos, kalbų, literatūros, filosofijos, psichologijos, religijos ir kt. temomis. Šia duomenų baze naudotis galima tik bibliotekoje.