Tarptautinis apdovanojimas Utenos bibliotekai

2020 02 07

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka sulaukė tarptautinio įvertinimo: jos inovatyvi veikla gyventojų skaitmeninių kompetencijų ugdymo srityje įvertinta vienu reikšmingiausių prizų.

Bibliotekai įteiktas tarptautinio EIFL fondo (eifl.net) viešųjų bibliotekų inovacijų programos apdovanojimas ir 1500 JAV dolerių  prizas už šių įgūdžių ugdymo šeimos skaitmeninių veiklų centruose idėją ir jos įgyvendinimo programą.

Šeimos skaitmeninių veiklų centras bibliotekoje atidarytas ir jo edukacinė programa pradėta vykdyti 2019 metų pradžioje įgyvendinus dviejų metų trukmės 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje", kuriame kartu dirbo partneriai iš Zarasų, Daugpilio ir Preilių viešųjų bibliotekų. Projekto metu ne tik įrengti šeimos skaitmeninių veiklų centrai keturių Lietuvos ir Latvijos savivaldybių bibliotekose, įsigyta visa moderniausia įranga, skaitmeninis edukacinis turinys, apmokyti specialistai, bet ir sukurta mokymo programa bei jos metodika, kuri jau ištisus metus sėkmingai vykdoma. Vaikai, jaunimas, suaugę žmonės, šeimos mokosi 3D modeliavimo ir programavimo, robotikos, susipažįsta su virtualios realybės, Kinect, kitomis interaktyviomis edukacinėmis priemonėmis, įsijungia į būrelių ir edukacinių užsiėmimų veiklas.

Reikšmingas apdovanojimas bibliotekai buvo įteiktas vasario 7 dieną. Jį įteikė nevyriausybinės organizacijos EIFL (Elektronic Information for libraries/„Elektroninė informacija bibliotekoms") viešųjų bibliotekų inovacijos programų vadovė Ramunė Petuchovaitė ir EIFL programų koordinatorius Lietuvoje Edvaldas Baltrūnas. Biblioteka apdovanojimo proga sulaukė ir garbių viešnių iš Kultūros ministerijos. Bibliotekos kolektyvą, direktorę Vidą Garunkštytę Informacijos išteklių ir inovacijų diegimo skyrius vedėją Laimą Lapinienę, daugiausiai prisidėjusią prie Šeimos skaitmeninių veiklų centro veiklos, sveikino kultūros viceministrė Ingrida Veliutė, Atminties institucijų politikos grupės vadovė Rūta Pileckaitė-Vasilienė bei vyr. specialistė Gražina Lamanauskienė.
Bibliotekos sėkme džiaugiasi ir Utenos rajono savivaldybė. Svarbaus įvertinimo proga bibliotekos kolektyvą pasveikinti atvyko Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Vidmantas Valinčius ir Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė. „A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka jau seniai tapo bendruomenės susibūrimo vieta, įvairių veiklų, informacinių technologijų, lavinimosi centru, kuriame sau tinkamus užsiėmimus gali rasti ir patys mažiausi, ir garbūs senjorai, – sakė mero patarėjas. – Už tai dėkojama veikliam, nuolat naujovių ieškančiam kolektyvui. Džiugu, kad bibliotekos veiklos yra įvertinamos tarptautiniu lygiu. Tai – kartu ir mūsų miesto žinomumo didinimas pasaulyje."