Bibliotekoje sutiktas naujas Sauliaus Šaltenio romanas

2020 02 18

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko Nacionalinės premijos laureato, kraštiečio Sauliaus Šaltenio romano apie Sausio 13-ąją „Geležiniai gyvatės kiaušiniai" sutiktuvės.

Bibliotekos konferencijų salėje susirinko žmonės, kurie pažįsta rašytoją ar jo tėvus, kurie skaitė ne vieną jo kūrinį. Rašytoją kalbino ir renginį vedė „Tyto alba" vadovė Lolita Varanavičienė.

„Šis romanas labai svarbus Sauliaus Šaltenio kūryboje. Tai naujausias jo romanas, kurį jis rašė ne Lietuvoje, rašė labai sunkiai. Romanas sukrečiantis, leidžiantis suprasti trapios moters stiprybę, pamatyti įvykius, kas vyko sausio 13-ąją ir kas vyko iki sausio 13-osios. Kai kurie puslapiai jus sukrės", – taip pristatė romaną leidyklos vadovė Lolita Varanavičienė. S. Šaltenis ilgai brandintame romane „Geležiniai gyvatės kiaušiniai" pasakoja apie Sausio 13-ąją, bet ne dalyvio, o stebėtojo akimis.

Vakaro-susitikimo dalyviai rašytojui pateikė daug klausimų. Klausimai  buvo ir apie naująjį romaną, ir apie dabartinę kasdienybę. Susirinkusiems buvo svarbu ne tik aptariama knyga, svarbu ir rašytojo psichologijos, kūrybos proceso paslaptys – tai kuo gyvena Saulius Šaltenis.

Iš Ispanijos vasario 13 d. rašytojas Saulius Šaltenis atskrido į Nacionalinės kultūros ir meno premijos teikimo iškilmes, kuriose garbingai apdovanotas už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių. „Reikia rašyti tada, kai praėjęs laikas jau sutelpa į metaforą, – sakė S. Šaltenis. - Rašytojas yra stebėtojas. Aš statau, aš architektas. Stengiuosi rašyti knygas, kurias skaitytų".

Po oficialiosios susitikimo dalies susidarė didelė eilė norinčiųjų autografų.