Interaktyvi knyga atskleis augalų paslaptis

2020 11 27

Šie metai ypatingi - minime kraštietės, habilituotos biologijos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės šimtmetį. Mokslininkė išstudijavo daugybę vaistažolinių augalų, liaudies medicinos patirtį, skatino domėtis augalų nauda.

Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į E. Šimkūnaitės nuopelnus mokslui, įvertindamas tai, kad ji išstudijavo ir moksliškai aprašė daug vaistažolinių augalų, gebėjo lyginti lietuvių vaistažolininkystės ir laiudies medicinos patirtį, pabrėždamas, kad ypač daug dėmesio ji skyrė jaunimui sudominti, paskelbė 2020 metus Eugenijos Šimkūnaitės metais. Tuo norima ne tik paminėti jos jubiliejų, bet ir skatinti Lietuvos visuomenę domėtis vaistiniais augalais.

Minint šią išskirtinę sukaktį bibliotekoje įgyvendintas projektas, kurį rėmė Lietuvos kultūros taryba. Sukurta inovatyvi instaliacija - interaktyvi knyga "Žolynų paslaptys pagal Eugeniją Šimkūnaitę".

Bibliotekų įgyvendinta inovacija apjungė žymios kraštietės mokslinį ir kūrybinį palikimą su moderniomis technologijomis sukurdama interaktyvią knygą vaistiniams augalams pažinti. Interaktyvi knyga – tai technologinis sprendimas, kur projektorių ir vaizdo kamerų pagalba skaitmeninė informacija projektuojama knygos lapuose. Specialaus dizaino ir programavimo būdu sukurta kompiuterinė programa integruoja ir į bendrą visumą sujungia įvairias medijas – tekstus, nuotraukas, piešinius, vaizdo ir garso įrašus. Tokiu būdu susidaro tradicinės knygos vartymo įspūdis, tačiau pateikiama informacija daug įvairesnė. Kiekviename puslapyje fokusuojamas vis kitas vaizdas, lapus vartotojai gali valdyti panašiai, kaip planšetinį kompiuterį - paspausti, išsididinti, įjungti garsą, paleisti filmuotą medžiagą.

Tikimės, kad šis bibliotekų sumanytas ir kūrybinių industrijų įmonės "Gluk Media" įgyvendintas technologinis sprendimas padidins įvairaus amžiaus žmonių susidomėjimą E. Šimkūnaitės propaguotu sveikesniu gyvenimo būdu, paskatins iš naujo atrasti jos aprašytų augalų naudą.