Neįgalių fotomėgėjų paroda „Talačkoniai 2019“

2021 05 07

Keturis dešimtmečius liepą, patį vidurvasarį, neįgalieji iš visos Lietuvos suvažiuodavo į tradicinį renginį Talačkoniuose. Nors tokio masto renginiai atšaukti, neįgaliųjų judėjimo pradžią menantys Talačkoniai nepamiršti.

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną atidaryta šiuos susitikimus primenanti respublikinė neįgalių fotomėgėjų paroda „Talačkoniai 2019".

Parodoje „Talačkoniai 2019" eksponuojamos 44 nuotraukos, kurias jos rengėjams atsiuntė 14 tradiciniame neįgaliųjų susitikime dalyvavusių fotografų.  Nuot­raukos, pasakojančios apie neįgaliųjų susitikimą, bičiulių apsikabinimus, nuotaikingą koncertą, įspūdingą karinės technikos pristatymą.

Po parodą besižvalgančių žmonių žvilgsnis nepraslysta pro Jono Valantiejaus nuotrauką, kurioje – smagiai nusiteikusi Talačkonių tradicijoms neabejinga ir kasmet po pusšimtį Utenos neįgaliųjų į jį atvežanti Sandra Ragaišytė, pasipuošusi karine amunicija.

Pristatyti parodos į Uteną atvyko parodos iniciatorius ir dar keturi autoriai. Parodos iniciatorius sakė, kad paroda jau pristatyta įvairiuose Lietuvos miestuose, o į Uteną atvyko Utenos rajono neįgaliųjų draugijos vadovės Sandros Ragaišytės rūpesčiu. Parodos autorius sveikino Utenos vicemeras, Utenos vaikų ir jaunimo centro užimtumo specialistė Raimonda Gaulytė.