Svečiuose EIFL organizacijos atstovai

2021 07 07

Liepos 7 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje svečiavosi organizacijos EIFL (Electronic Information for Libraries/„Elektroninė informacija bibliotekoms") atstovai – direktorė Rima Kuprytė, viešųjų bibliotekų inovacijų programos koordinatorius Evaldas Batrūnas ir viešųjų bibliotekų inovacijų programos vadovė Ramunė Petuchovaitė.

EIFL yra ne pelno siekianti organizacija, dirbanti su bibliotekomis, siekdama suteikti prieigą prie žinių besivystančiose ir pereinamojo laikotarpio ekonomikos šalyse Afrikoje, Azijos ir Ramiojo vandenyno regionuose, Europoje ir Lotynų Amerikoje.
2010 m. įgyvendino socialinį edukacinį projektą „Žaisdami mokomės". Jo metu buvo sukurtas ir Utenos savivaldybės bibliotekose bei mokyklose įdiegtas inovatyvus mokytis motyvuojantis kompiuterinis žaidimas „Iššūkis" bei unikali jo metodika. Projektą finansavo EIFL fondo Viešųjų bibliotekų inovacijų programa (PLIP) (www.eifl.net/plip). Projektas 2016 m. išplėstas ir įdiegtas 57 mokyklose devyniose Lietuvos savivaldybėse.
2020 m. bibliotekai buvo įteiktas tarptautinio EIFL fondo (eifl.net) viešųjų bibliotekų inovacijų programos apdovanojimas už gyventojų skaitmeninių kompetencijų ugdymo šeimos skaitmeninių veiklų centruose idėją ir jos įgyvendinimo programą.