V. Račickas atvyko su nauja knyga

Mylimiausias vaikų ir jaunimo rašytojas Vytautas Račickas bibliotekoje susitiko su savo ištikimiausiais skaitytojais, kuriems pristatė naujausią knygą vaikams ir ne vaikams pasaką ne pasaką apie milžinus ir ne milžinus „Kaip Gugis Dzidaras Bugį Badarą nugalėjo".

Juokaudamas ir pokštaudamas autorius pristatė savo knygą pirmiausiai papasakodamas ir jos atsiradimo istoriją. „Prieš keliolika metų man paskambino viena ponia iš kokios tai sveikuolių organizacijos prašydama, ar aš negalėčiau parašyti pasakos apie sveiką gyvenseną, mitybą, apie tai, koks nesveikas cukrus, bandelės, traškučiai ir taip toliau. Aš pasižadėjau, nors vėliau nutrūko mūsų sutartis ir knyga neišėjo. Kadangi aš mėgstu baigti pradėtus darbus, praeitą vasarą prisiminiau šį rašinį apie du milžinus, kurie eidavo imtynių vienas su kitu, tačiau vienas visada laimėdavo, nes jis kažkur skaitė ar gavo patarimą, kad reikia valgyti daug daržovių, kad būtum stiprus bei sveikas. Vėliau supratau, kad reikia pasaką dar parašyti taip, kad ji patiktų ne tik vaikams, bet ir tėvams, močiutėms, - taip atsirado pasaka ne pasaka vaikams ir ne vaikams",- džiaugėsi knygos istorija ir savo skaitytojais rašytojas. Knygoje daug linksmų pasakojimų, nuotykių ir iliustracijų, kaip ir būdinga daugelyje kitų vaikų pamėgtų autoriaus knygų. Paklaustas, kodėl rašo vaikams, autorius prasitaria, jog savo pirmąją knygą parašė būtent suaugusiems ir tik vėliau pradėjo rašyti vaikams, kada dirbo vaikų laikraštyje. Iki šiol autorius laimingas, jog jam sekasi rašyti: knygos populiarios, mėgstamos, leidžiamos pakartotinai ir jam pačiam tai teikia didelį džiaugsmą.

Pristatymo metu vaikai drąsiai uždavinėjo klausimus bei dalinosi savo nuomonėmis apie perskaitytas jo knygas bei neužmiršo paklausti, kada ir kokios naujos istorijos jie gali vėl tikėtis. „Dar dvi knygos tikrai išeis",- prasitarė rašytojas V. Račickas dalindamas autografus. Popietę vedė Rasa Milerytė bei Regina Zapolskienė.

Parengė Dainora Narkūnienė