Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punktas

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje veikia Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punktas, kuris suteikia galimybę skaitymo sutrikimų turintiems uteniškiams nevaržomai naudotis jų poreikiams pritaikytais leidiniais ir informacija. Leidiniai  periodiškai atnaujinami. Utenos puntas bendradarbiauja su  artimiausiu Panevėžio filialu, kuris ir kuruoja paslaugų punktą, nuolat atgabena naujus leidinius, atnaujina. Punkto vartotojai gali teikti pageidavimus bibliotekininkėms, kurios perduoda LAB. Šia paslauga su gydytojo pažyma gali naudotis garbaus amžiaus senjorai, kurie dėl amžiaus nebegali skaityti, laikiną negalią turintys žmonės, kurie sveiksta po operacijos (negali laikyti knygos rankose, vartyti, gulintys ligoninėje) ir skaitymo sutrikimų turintys  vaikai, kurie pedagogų ir gydytojų, logopedų rekomendacija pravertų specialiųjų formatų leidiniai.

Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) – tai valstybinės reikšmės biblioteka, skirta žmonėms, turintiems regos ar kitą negalią, dėl kurios jie nepajėgia skaityti įprastų leidinių. Tai vienintelė Lietuvoje biblioteka, leidžianti leidinius specialiųjų poreikių turintiems vartotojams. LAB aptarnauja skaitytojus Vilniuje esančioje centrinėje bibliotekoje, penkiuose filialuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir 64 paslaugų punktuose visoje Lietuvoje. Utenoje atidarytas 65 – jubiliejinis punktas.

LAB yra didžiausia specialiųjų formatų leidinių leidėja ir šiuo metu leidžia visus egzistuojančius specialiųjų formatų leidinius: garsinius (knygas ir žurnalus), kuriuos skaitytojai labiausiai mėgsta visame pasaulyje, nes šiuos leidinius naudoti sąlyginai patogu, nereikia jokių įgūdžių. Dar leidiniai Brailio raštu (knygos ir periodika), taip pat leidiniai padidinto šrifto, kurie skirti silpnaregiams. Leidžiami studijoms, mokymuisi skirti leidiniai daugiafunkciniu formatu – jie labai patogūs, būtent besimokantiems ir studijuojantiems.

Naudojimosi Lietuvos aklųjų bibliotekos išleistais specialiųjų formatų leidiniais Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje taisyklės